Kapat

Siber dolandırıcılar iş başında!

Anasayfa
İnternet Siber dolandırıcılar iş başında!

Sosyal medyada veya başka internet sitelerinde gezinirken hepimizin dönem dönem karşısına çıkan sahte internet siteleri olmuştur.

2012 ile 2014 yılları arasında sayıları inanılmaz fazla bir şekilde artan bu tarz sahte internet siteleri, son dönemlerde yeniden ortaya çıkmaya başladı.

Dünyaca ünlü Gucci, Prada, Armani gibi lüks markalardan yüksek miktarlarda hediye çeki veya indirim kazanacağınızı söyleyen sahte internet siteleri sizden ufak bir form doldurmanızı talep ediyor ve bu formdan isim, soyisim, e-posta, telefon numarası gibi bilgilerinize sahip oluyorlardı.

d4c6db68-cdb2-11e4-_873694c

Siteyi paylaştığınız takdirde e-postanıza indirim çekinin yollanacağını söyleyen sahte internet siteleri bu şekilde dünya çapında milyonlarca kullanıcıyı kandırmayı başardı.

Aslında zararsızmış gibi gözüken sahte internet siteleri aslında oldukça iyi gelir getiren bir kapı. Site sahiplerine verdiğimiz e-posta ve cep telefonu gibi kişisel bilgileri reklam şirketlerine satarak çok büyük paralar kazanan dolandırıcılar yüzünden kullanıcılar zor durumlara düşebiliyor.

Son dönemlerde yeniden yükselişe geçen internet sitelerine karşı dikkatli olmanızı ve kişisel bilgilerinizi bu tarz sahte sitelerle paylaşmamanızı öneriyoruz.

Kaynak: ShiftDelete.Net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

DAHA FAZLA GÖSTER