Kapat

Tarihi kırmızı telefon kulübeleri değişiyor!

Anasayfa
Teknoloji Tarihi kırmızı telefon kulübeleri değişiyor!

Londra’nın en önemli simgelerinden biri olan kırmızı telefon kulübeleri uzun zamandır çağa uygun bir hale getirilmeye çalışılıyor. British Telecom bugün yaptığı açıklamada, Ekim ayının başında 80. doğum gününü kutlayan kırmızı telefon kulübeleri ile ilgili bazı büyük değişiklikleri duyurdu.

Daha önce 1500’den fazla kırmızı telefon kulübesini ücretsiz kablosuz internet sağlayıcısına çeviren British Telecom, büyük bir değişiklik yaparak eski telefon kulübelerini yenilemek yerine yeni nesil cihazlar ile yerlerini değiştireceğini duyurdu.

kioskjpg

Eski kulübelerin yenileme masrafından kaçınan British Telecom, ücretsiz telefon görüşmesinin yanında ücretsiz internet ve şarj olanağı da sağlayacak yeni nesil cihazlar kurarak insanların yol tarifi gibi birçok bilgiye de ulaşmasını kolaylaştıracak.

New York’ta da kullanılıyor

Daha önce Alphabet’in alt şirketlerinden biri olan Sidewalk Labs tarafındanNew York’ta kullanıma sunulan bu cihazlar, 1 Gpbs ücretsiz internet sağlıyor. Gömülü Android bir tablet ile gelen cihazlar, üzerinde bulunan iki adet USB portu ile cihazlarınızı şarj etmeniz için imkan da sağlıyor.

Aynı zamanda sıcaklık, nem, ses ve hava kirliliği gibi ölçümleri de gerçekleştirebilen yeni nesil cihazlar, tüm masraflarını yayınladığı reklamların gelirlerinden karşılayacak.

2017’den itibaren Londra’da görülmeye başlanacak kulübelerin birkaç yıl sonra diğer İngiliz şehirlerine de kurulması planlanıyor.

ShiftDelete.Net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

DAHA FAZLA GÖSTER