Kapat

Turkcell yerli e-posta servisi için ilk anlaşma yapıldı

Anasayfa
İnternet Turkcell yerli e-posta servisi için ilk anlaşma yapıldı

dijital ürün ve servisler çatısı altında yer alan e-posta kullanıma sunuldu. Turkcell yerli e-posta servisi olarak bir kamu kurumu seçildi.

Turkcell 2019 ilk çeyrek toplantısında yerli e-posta hizmeti ile ilgili duyuru yapmıştı. Aradan geçen kısa sürenin ardından e-posta servisi hizmete sunuldu. Turkcell dijital ürün ve servisler çatısı altında yer alan yerli e-posta ilk olarak kamu kurumlarından birinde kullanılmaya başlandı.

Yerli e-posta servisini ilk kullanan AFAD oldu

Yerli e-posta vurgusuyla tanıtılan yeni servis Turkcell tarafından hayata geçirildi. Hizmete sunulan servisi ilk kullanan İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı oldu. Toplamda 7.000 AFAD kullanıcısı yerli e-postayı kullanmaya başladı. Konuyla ilgili açıklama yapan Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan, özellikle güvenli yurtiçi iletişim ağına dikkat çekti. Erkan, yerli e-posta ile birlikte verilerin Türkiye’de kalacağına dikkat çekti.

Yeni e-posta servisinin kullanımıyla ilgili AFAD Başkanı Dr. Mehmet Güllüoğlu da açıklamalarda bulundu. Güllüoğlu, “Veri güvenliği ve verinin sürdürülebilir akışı kamuda ve özellikle afet yönetiminde ayrı önem taşıyor. Bu nedenle 81 ilimizde TÜBİTAK’la birlikte geliştirdiğimiz Kesintisiz ve Güvenli Haberleşme Sistemi’ni (KGHS) büyük ölçüde hayata geçirirken AFAD veri tabanını da açık kaynak ürünlere geçirdik. Hatta AFAD’daki tüm yöneticilerin anlık mesajlaşması için yaklaşık bir yıl önce yerli uygulamamız BiP’i kullanmaya başladık. Son olarak yerli kaynaklarla geliştirilen E-Posta servisini Turkcell ile birlikte devreye aldık” dedi.

Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

DAHA FAZLA GÖSTER