Kapat

Ucuz Bilgisayar için Yerli Adım

Anasayfa
Bilgisayar Ucuz Bilgisayar için Yerli Adım

Türkiye’deki hâlâ yaklaşık 5 milyon kişi bilgisayarla tanışmadı. Bu açık için için adım hareketine geçen yerli teknoloji markası Hometech, 799 TL fiyatlı uygun ve yüksek kaliteli bilgisayar modellerini satışa sundu. Şirketin CEO’su Emir Aral, “Bu atağımız karşılıksız kalmadı. Dizüstü bilgisayar pazarında payımızı yüzde 13’e çıkardık ve giriş seviyesi pazarında lider olduk” dedi.

Ucuz bilgisayar için yerli adım bilgisayarı olmayanlar için

Yapay zekâdan, akıllı teknolojilerden ne kadar bahsetsek de Türkiye’de hâlâ yaklaşık 5 milyon kişi bilgisayarlarla tanışmadı. Bilgisayarlarla tanışmamış bireyleri bilgisayarlarla tanıştırmak için harekete geçen yerli teknoloji markası Hometech, 799 TL’den başlayan giriş seviyesindeki bilgisayarları satışa sunmaya başladı. Başta video oyunları olmak üzere birçok teknolojik ürünün Türkiye ithalatçısı Aral A.Ş. çatısı altında yer alan Hometech’in CEO’su Emir Aral, Türkiye’de bu açığı kapatmanın oldukça önemli olduğunu anlattı.

Ucuz bilgisayar için yerli adım 799 TL’den başlıyor.

Aral, “Dışarıdan bakıldığında Türkiye’de herkesin teknolojik ürünlere eriştiğini söyleyebilirsiniz. Ancak Türkiye geneline bakıldığında böyle bir durum söz konusu değil. Yaptığımız araştırmalarda şu anda Türkiye’de hâlâ 5 milyon kişinin bilgisayarlarla tanışmadığını tespit ettik. Bu araştırma sonucundan yola çıkarak tüm Hometech stratejimizi yeniledik. Türkiye’deki herkesin teknolojiye ve bilgisayarlara ulaşabilmesi uygun fiyatlı, yüksek kaliteli dizüstü (notebook) bilgisayarlar kategorisine odaklandık. Bu modelleri giriş seviyesi olarak adlandırabiliriz. Ancak tasarım, performans ve malzeme kalitesi olarak giriş seviyesinden çok daha fazlasını tüketicilere sunuyoruz. Örneğin; şu anda en uygun fiyatlı dizüstü bilgisayar modelimiz olan ‘Wi 101’in satış fiyatı 799 TL. En pahalı modelimiz ise 1.450 TL” dedi.

Bu açığı kapatmak için sundukları modellerle hızlı bir büyümeye imza attıklarını ifade eden Aral, “Tamamen yerli ve milli sermaye ile üretim yapıyoruz. Gelişmiş ülkelerde giriş seviyesi modern bilgisayarların pazardaki payı yaklaşık yüzde 15 civarında, Türkiye’de ise bu oran henüz yüzde 5 seviyesindeydi. Biz bu açığı kapamak için “Teknoloji Türkiye’nin hakkı” diyerek yola çıktık. Çalışmalarımızı bu alandan yoğunlaştırdık. Geçen yıla oranla yaklaşık 3 kat büyüme göstererek dizüstü bilgisayar pazarında payımızı yüzde 13’e çıkardık. Bugün ise giriş seviyesi bilgisayar pazarında lider olduk” dedi. Bu büyümenin teknoloji devi Microsoft’un da dikkatini çektiğini ve ödüllendirildiğini dile getiren Aral, “Microsoft tarafından her yıl düzenlenen ‘Device Sales Summit’ kapsamında, Güney Afrika, Birleşik Arap Emirlikleri, İsrail, Suudi Arabistan ve Türkiye gibi ülkelerden de üretici firmaların yer aldığı ödül töreninde Hometech, ‘Afrika ve Ortadoğu’nun En Hızlı Büyüyen Bilgisayar Üreticisi’ ödülüne layık görüldü. Bu da başarımızın bir teknoloji devi tarafından teyit edilmesini gösterdi” diye konuştu.

Hurriyet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

DAHA FAZLA GÖSTER