Kapat

Web sitesi kurarken hangi kurallara uymalısınız

Anasayfa
İnternet Web sitesi kurarken hangi kurallara uymalısınız

Zaman geçtikçe insanların web sitelerine olan ihtiyacı daha da artıyor. Bu ise gelişen toplumumuzda ister şirket, ister özel sektörle uğraşan insanlar için önemli bir olgu. Bu durumda SEO konusunda eğitim ve danışmanlık hizmetleri de artmaktadır. Bu yazıda web sitelerinizi arama sisteminde sık bulunmasını etkileyen faktörler hakkında bilgiler paylaşacağız.

1.Web sitenin kod standartları

Web sitenize ait kodların doğruluğuna emin olun. Web sitenizin temeli doğru ayarlanırsa, sizin sitenizin daha hızlı ve düzgün araması sağlanacaktır. Web sitenizde yer alan kodların uygunluğunu kontrol etmek isterseniz http://validator.w3.org/ sitesinde kontrol edebilirsiniz.

2.Hedef belirleyin

Web sitenizin arama sırasında daha sık görünmesi için anahtar kelimeleri düzgün kullanmanız önemli şarttır.Bu yüzden mümkün olduğunca fazla etiketlerde çok kullanılan arama kelimelerini not edin.Öyleki, sizin gibi başkaları da anahtar kelime olarak en çok kullanılan kelimeleri kullanıyor, bu da sizin şansınızı biraz azaltır. Bu nedenle alternatif seçenekler kullanmanız sizin için daha iyidir. Web sitesi analiz eden Google Analytics, Alexa vb. bu işte size yardımcı olabilir.

3.Sayfave başlıkları doğru belirleyin

Sayfanızdaki başlıklar benzer olmamalı ve özgün seçilmelidir. Bu siteye daha çok dikkat kullanıcı gelmesine neden olabilir.Sayfa bağlantılarına da dikkat etmelisiniz. Burda en önemli nokta ise web sitesine ait sayfalar konu ile uyumlu olmalıdır.

4-) Kaliteli dinamik konu seçenekleri

Web sitenin dinamik olması, paylaşılan konularla düz orantı oluşturuyor. Yani web sitenizin amacı ne ise ona ait haber veya makale paylaşmak daha başarılı adım olarak kabul edilebilir. Bu durumda web site yöneticilerinin üzerine çok ciddi görev düşüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

DAHA FAZLA GÖSTER