Kapat

WhatsApp güvenliği daha da sertleştiriyor

Anasayfa
Sosyal Medya WhatsApp güvenliği daha da sertleştiriyor

WhatsApp iki adımlı daha sıkı güvenlik sistemini sunmaya hazırlanıyor.

En yeni beta sürümü bu özelliği beraberinde getiriyor ve diğer kullanıcılar için de kısa zamanda aktifleşecek. Kısacası, bu fonksiyon WhatsApp uygulamasına giriş yaparken ek olarak 6 haneli şifre yazmanızı gerektiriyor. Normalde WhatsApp’ı kurarken numarayı onaylamak için sadece bir metin mesajı alıyorduk. Bu yeni fonksiyon telefonun gerçekten sizin olup olmadığının anlaşılmasına yardımcı olmakta.

İki adımlı koruma sistemini etkinleştirmek için “Ayarlar” bölümünden “Hesap” a giriyoruz ve buradan süreci başlatmak için “Two-step verification” (İki-adımlı doğrulama) seçeneğini seçiyoruz. Buna rağmen WhatsApp’ın bu adımda bi kaç uyarısı var;

1478808470_two-step-verification-whatsapp-more-796x469
Eğer iki adımlı doğrulama sistemi aktifleştirilirse, sizin numaranız uygulama kullanım tarihinden itibaren 7 gün boyunca doğrulama şifresi olmadan onaylanamaz. Hatta, kişisel kodunuzu unutmanız ve iki adımlı doğrulama özelliğini devre dışı bırakmak için herhangi bir email kaydetmediyseniz 7 gün içerisinde numaranızı teyit edemezsiniz ve WhatsApp kullanıma kapanır.
7 gün sonra WhatsApp numaranızı yeniden şifresiz doğrulamaya izin verecek, ancak bu sizi bekleyen tüm yeni mesajlar da dahil olmak üzere, tüm sohbet mesajlarını silecek.

Bu gibi problemlerin ortaya çıkmaması için bu özelliği aktif etmeniz halinde mutlaka email edinmeniz önerilir. Böylece, yeni bir telefon aldığınızda veya uygulamayı silip yeniden yüklediğinizde sıkıntı yaşamayasınız.
Yukarıda belirttiğimiz gibi, şu anda fonksiyon Beta kullanıcılar için kullanıma sunuldu. Yakın sürede tüm kullanıcılar için de hizmete açılması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

DAHA FAZLA GÖSTER