Kapat

Windows Phone Satışları Durduruldu

Anasayfa
Mobil Windows Phone Satışları Durduruldu

Microsoft’un Android ve IOS’a karşı rakip olmak amacıyla geliştirdiği Windows Mobile, birçok kullanıcı tarafından kullanımı kolay bulunmamasına karşı genel olarak kullanıcı memnuniyetini konusunda başarısız olmuştu. Geçtiğimiz günlerde hatırlarsanız Instagram, Windows Phone cihazlardan kaldırılmıştı.

Microsoft Store’da Satışı Durduruldu.

Microsoft’un uygulama ve ürün sattığı sanal marketi Microsoft Store’da geçtiğimiz ay en çok Android Telefon satılmasının yanı sıra Windows Mobile ile çalışan 2 cihaz bulunuyordu.

Windows Mobile ile çıkan son telefonlar olan HP Elite x3 ve Alcatel IDOL 4S‘in satışına bugün itibariyle ara verildi. HP Elite x3 ve Alcatel IDOL 4S cihazlarının satışı resmi olarak mağazadan devam ediyor. Ancak bu telefonların yanında yer alan stok dışı yazısı bu modellerin artık satılmayacağını gözler önüne seriyor.

Windows Phone‘un sonu Microsoft’un bu hamlesi ile gelmiş oldu. Henüz Microsoft tarafından konuyla ilgili bir açıklama gelmese de, bu platformun artık geliştirilmeyeceğini ve asla güncelleme almayacağını söyleyebiliriz. İlerleyen günlerde konuyla ilgili yeni ayrıntılar çıktıkça bu haberimize ekleyeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

DAHA FAZLA GÖSTER