Kapat

Write.as: Bloggerlara Hizmet Veren Güvenli ve Basit Blog Platformu

Anasayfa
İnternet Write.as: Bloggerlara Hizmet Veren Güvenli ve Basit Blog Platformu

Özel gizliliğe önem veren mesajlaşma uygulaması Telegram, geçen hafta blog platformu Telegraph’ı sunmuştu . Telegraph’ın ne kadar başarılı olacağı bilinmiyor ama Write.as , 2015 yılında bu işe adım atan ve bu alandaki potansiyele ışık tutan bir yazılım olarak sahneye girdi.
Matt Baer tarafından hazırlanan
Write.as , blog hazırlamanıza izin veren, Android ve iOS uygulamaları da olan bir yazılım. Ancak Telegraph gibi tek işlevi bu değil. Aksine zengin özellikleri ile alternatif blog platformunuz olmaya aday. Ayrıca Medium gibi sadeliğe sahip Write.as, yazdıklarınızı otomatik olarak Medium veya Tumblr platformunda paylaşmanızı da sağlıyor.

1480331867_write-as-blog-altyapisi

Write.as, kendi bloğunu kullanmak isteyen ama gizli kalmak istemeyenlere de kucak açıyor. Ücretli özellikleri ile kişisel alanınızı kullanmanız mümkün. Yıllık sadece 10 dolar karşılığında kendi alanı adınızı kullanıp 3 farklı Write.as blogu açabiliyorsunuz. Her blog yazınızda 100 bin sembolle (yaklaşık 20 bin kelime) alan izni veren Write.as, yıllık 24 dolar karşılığında 10 blog kontrol etmenizi ve bloglarınızı kişiselleştirmenizi sağlıyor.

1480331877_write-as-blog-altyapisi-2

Chrome pluginine de sahip Write.as, yukarıda da belirttiğimiz gibi Telegraph’dan çok daha fazla gelişmiş özellikler sunmakta.İster yazarken, ister paylaşırken zengin işlevsellik sağlamakta. Tabiri caizse, “Medium kadar basit, Telegraph kadar güvenli.
Read.write.as
bölümünde Write.as yazarlarının içeriklerini bir araya getiren yazılımın 2015 den bu yana varlığını sürdürmesi güzel bir gelişmedir ve bundan sonra da ücretli abonelerinin sayısının artıracağını ve 2017 yılında alternatif blog kurulumu WordPress’e zarar vermese de “biz de varız” diyecek kadar büyüyeceğini tahmin ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

DAHA FAZLA GÖSTER