Kapat

Xiaomi, 7 Modelle Türkiye’de

Anasayfa
Mobil Xiaomi, 7 Modelle Türkiye’de

hayranlarına müjde! Çin’li dev Xiaomi, pazarına girmeye hazırlanıyor. Fiyatlar da 700 liradan başlayacak!

Xiaomi, Türkiye’de 700 ile 3 Bin TL Arasında Fiyatla Satılacak

Cep telefonu satışında lider ülkelerden olan Çin, Xiaomi markasıyla bütün dünyanın ilgisini çekerken, Türkiye için geri sayıma da başladı. Gelen bilgilere göre marka, cep telefonu pazarına 7 farklı yeni modelle girecek. Xiaomi marka telefonların Türkiye fiyatlarıysa 700 liradan başlayacak, 3 bin liraya kadar çıkacak.

Pazara Doğrudan Girmeye Hazırlanıyor

Xiaomi dünya cep telefonu üretiminde en fazla satanlar arasında yer alırken, sonunda ülkemiz pazarında da yerini alacak. Markanın telefonları bu güne kadar ithalat kanalıyla satışa sunulmaktaydı. Alınan bilgiye göre Xiaomi, Türkiye pazarında artık Evo Bilgi Teknolojileriyle yer alacak. Dağıtım direk olarak yapılacak. Bu da fiyatlara olumlu etki yapacak. Xiaomi’nin Mayıs 2018’in son günlerinde ülkemiz pazarına direk olarak girmesi beklenirken, 7 yeni modelin satışa sunulacağı ifade edildi.
Evo Bilgi Teknolojileri Xiaomi markalı telefonların ithalatçı firması olarak faaliyet gösterirken, Çinli şirket satış sonrası destekleri bahane göstererek pazara direk girişini ertelediğini açıklamıştı. Bu kapsamda şirketin satış sonrası destek için Genpa’yla görüşme durumunda olduğu konuşuluyordu.

2017’de 90 Milyon Adet Sattı

Çin merkezli bir firma olan Xiaomi, 2010 yılının başlarında kuruldu ve farklı modellerle tüketicilerin dikkatini çekmeyi kısa süre içerisinde başardı. Modeller arasında Mi Note Pro ve Redmi 5 serileri en fazla tercih edilenlerden biri oldu. Tüketicilerin ilgisi geçen yılın satış rakamlarına da olumlu yansıdı.

Bu yılın ilk 3 ayında Xiaomi küresel pazardaki payını ciddi oranda artırdı ve dünyanın en büyük dördüncü markası olmayı başardı. Yılın birinci çeyreğinde cep telefonunun lider ismi ise Samsung. Samsung’u Apple takip ediyor.

Samsung yılın ilk 3 ayında toplamda 78 milyon 200 bin adetlik satış yaptı. Apple ise 52 milyon 200 bin adeti satış gerçekleştirdi. Huawei yeni modellerle satış grafiğini 39 milyon 300 bin adete taşıdı. Çinli Xiaomi ise 28 milyon adet satışla listenin dördüncü sırasında yer aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

DAHA FAZLA GÖSTER