Kapat

Xiaomi, Nuga Güncellemesi Alacak Cihazlarının Listesini Yayınladı

Anasayfa
Android Xiaomi, Nuga Güncellemesi Alacak Cihazlarının Listesini Yayınladı

Xiaomi, Android Nuga güncellemesi alacak cihazlarının listesini yayınladı. Mi Max, Mi 5, Mi 5s, Mi 5s Plus, Mi Note 2, Redmi Note 4X, Mi MIX ve Redmi 4X gibi Xiaomi akıllı telefonlar, Android 7.0 Nougat’a yükseltilecek. Redmi Note ise 4 listede yok.

İlginç olan kısım ise Redmi Note 4 listede olmaması. Telefon Ağustos ayında Çin’de piyasaya sürülmüştü. Redmi Note 4 son zamanlarda piyasaya çıkmasına rağmen, neden listeye girmediğinden emin değiliz. Xiaomi Haziran ayında Mi Max için Android 7.0 Nougat beta istikrarlı güncelleme yayınlamaya başlamıştı. Akıllı telefon Android 6.0 Marshmallow ve MIUI 7 ile başlatıldı, ancak daha sonra Ağustos ayında MIUI 8 ile güncellendi.

Google Android Nugatı, Şubat ayında yüzde 1’den Mayıs ayında yüzde 7.1’e yükseldiği için istikrarlı bir ilerleme kaydediyor. Google Play dağıtım verilerine göre, 2 Mayıs 2017 tarihine kadar toplanan veriler, Android 7.0 sürümü yüzde 6,6’lık cihazlarda, sürüm 7.1 ise yüzde 0,5’lik cihazlarda çalışıyor. Android 7.1 Nugası Eylül ayında Google Pixel ve Pixel XL akıllı telefonlarıyla birlikte duyuruldu. Pixel, Pixel XL, Nexus 6P, Nexus 5X, Nexus 9, Pixel tablet, Nexus oynatıcı ve General Mobile 4G (Android One) cihazlarını içeren cihazlar için resmen kullanılmaya başlandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

DAHA FAZLA GÖSTER