Kapat

Xiaomi, Sinema Teknolojisini Oturma Odanıza Getiriyor

Anasayfa
Sinema Xiaomi, Sinema Teknolojisini Oturma Odanıza Getiriyor

Ev sineması kurulumları söz konusu olduğunda, yüksek kaliteli projektörler geleneksel olarak filmlerinizin keyfini sürmenin pahallı bir yolu olmuştur . Ancak , Çinli teknoloji şirketi Xiaomi , yeni sinema kalitesinde Mi Laser Projektörü ile bunu değiştirmeyi düşünüyor. Makul bir 9999 yuan (yaklaşık 1.470 ABD Doları) fiyata 150 inç ekranda ve sinema salonlarının bulunduğu özel lazer teknolojisini vermeyi vadediyor.

 

Mi Laser Projector, Çin’in sinema salonlarının yüzde 90’ında lazer teknolojisinin arkasındaki olan şirket Appotronics tarafından geliştirilen ALPD 3.0 lazer ışık kaynağı teknolojisini kullanmakta.

Mi Laser Projector’u tam entegre bir ev sinema sistemi haline getirme hedefiyle Xiaomi, bir hoparlör sistemine yer verdi ve bunu Mi TV’nin arayüzüne entegre etti.

Lazer projeksiyon makineleri yeni olmamasına rağmen, Xiaomi’nin sinemalarda kullandığı teknolojiyi evimize böyle düşük bir fiyatla getirme çabası kesinlikle müşteriyi memmun edecek gibi görünüyor. Kullanılan lazer teknolojisi, artan enerji verimliliği, daha uzun ömür, daha hızlı başlatma zamanı, daha iyi parlaklık ve daha geniş bir renk gamı vadediyor.

Şirket ayrıca, cihazın lens değiştirilmeden 25.000 saat pil ömrü verdiğini ifade ediyor. Bu günde dört saat çalışan bir cihaz için yaklaşık 17 yıla eşit.

Cihazla ilgili tek dezavantaj 1080p görüntü kalitesi.Fakat buna rağmen global pazarda bu fiyat konumlandırmasıyla çoğu firmayı zorlayacağa benziyor.

Çinli müşteriler Mi Projektörleri 4 Temmuz’dan itibaren alabilecekler. Şirketten global pazarla ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

DAHA FAZLA GÖSTER