Kapat

“Youtube” Hacker Kanallarını mı Destekliyor?

Anasayfa
Sosyal Medya “Youtube” Hacker Kanallarını mı Destekliyor?

Youtube bir çoğumuzun severek kullandığı video platformlardan biri. Ama yakın zamanlarda verilen bilgi Youtube hakkında bazı olumsuz fikirlerin ortaya çıkmasına neden oldu.

Verilen bilgiye göre Youtube hacker’lar için eğitsel videolar yayınlanmasına ortam yaratmakta. İddialara göre Youtube siber güvenlik meselelerinde biraz tehlikeli adımlar atmaya başladı. Güvenlik şirketi Proofpoint’in verdiği bilgiye göre Youtube’da hacker’lar için birçok döküman bulunmakta.

Proofpoint, Youtube’da hacker’lar için eğitsel videolar bulunduğunu ve bu videolar sayesinde kişisel bilgilerin nasıl ele geçirildiğinin gösterildiğini ifade ettiler.

Ayrıca şirkete göre, Youtube aracılığıyla bazı kişisel bilgilerin nasıl satıldığı da yer bulmakta. Videoların açıklama kısmında farklı sitelere yönlendiren linkler de yer almakta.

1480316330_hacking

Buradaki diğer ilginç bir nokta ise Youtube’un kanallara müdahale etmek istememesi. Çünkü normal bir videoda yer alan arka fon müziği telif hakkı ihlali sayılarak silindiği halde, hacker yetiştiren kanallara hiçbir müdahalede bulunulmaması şüpheli karşılanmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

DAHA FAZLA GÖSTER