Kapat

Youtube yorum bölümü yenilendi

Anasayfa
Sosyal Medya Youtube yorum bölümü yenilendi

“Google” un sahip olduğu en büyük platformlardan biri olan YouTube bir yeniliğe daha imza attı. Artık YouTube’da da referansları kontrol etmek daha kolay.

YouTube birçok özellikleği içinde barındıran en büyük izleyici kitlesine sahip platformlardan biri.Öyle ki, gerek bir konu hakkında bilgi almak, gerekse paylaştığınız videolarla para kazanmak isterseniz YouTube bunun için en ideal mecra. Fakat son zamanlarda Facebook ve Twitch’in video alanında rekabeti YouTube için ciddi anlamda risk taşımaya başladı.

YouTube’de video’ya yorum yapma özelliği sıklıkla kullandığımız özelliklerden biri. Fakat bazen hoş olmayan tartışmalar da dikkat çekiyor. YouTube bu konuda uzun yıllar herhangi bir değişiklik yapmasa da artık yeni özelliklerle karşımızda. Öyle ki, artık kullanıcılar YouTube videolarındaki yeni yorumları takip edebilecek.Yeni gelen özelliğe göre artık kanal sahibi yorumları kontrol edebilecek. Hatta verilen bilgiye göre YouTube’da yer alan videoların her biri ayrı ayrı sohbet kanalı işlevini taşıyacak. Ayrıca kanal sahibi beğendiği yorumları ve açıklamaları baş tarafa taşıyabilecek.

1478239051_youtube

Ayrıca kanal sahibi yorumların altına özel kalp işareti de koyabilecek. Kanal sahibi beğendiği görüşlerinin daha kolay göze çarpması için bu yorumlara renk kodu da ekleyebilecek. YouTube kanallarında videolarda görülen en kötü durumlardan biri de hakaretler, ki, bundan sonra kanalı yöneten kişi belli ifadelerin kullanımına yasak koyabilecek. Ayrıca kanal sahibi istediği kullanıcıyı moderatör olarak da belirleyebilir.Tüm yeniliklerin içinde en önemlisi ise kanal sahibine yorum onay yetkisi vermesi.Böylelikle istenmeyen hakaret ve yorumların önüne geçilebilecek.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

DAHA FAZLA GÖSTER